w Bielsku-Białej
telefon: 33 / 812 58 83
e-mail: pm250mzo,bielsko,pl

Przyjaciele

Przyjaciele ze Szwecji ponownie u nas :)

27.09.2018 r. w Przedszkolu Nr 25 w Bielsku-Białej po raz kolejny gościła  9 osobowa delegacja z przedszkola Fantasia Főrskola Fredristal z Helsinborga ze Szwecji, reprezentowana przez dyrekcję i nauczycieli.

W ramach wizyty nasi goście poznali specyfikę pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej poprzez uczestnictwo w zajęciach i zabawach we wszystkich grupach wiekowych, prowadzonych przez  nauczycieli. Zajęcia obejmowały różnorodne treści edukacyjne wspierające wielokierunkową aktywność wychowanków oraz sposoby rozwijania ich zainteresowań. Dużą atrakcją okazały się warsztaty ceramiczne.  Dla nauczycieli była to wspaniała okazja do doskonalenia warsztatu pracy oraz czerpania pozytywnych doświadczeń.

Współpraca międzynarodowa daje możliwość wymiany doświadczeń pedagogicznych, zapoznania się z systemami kształcenia w krajach europejskich, podniesienia jakości pracy w naszej placówce oraz promowania jej poza granicami kraju.

Kolejna wizyta przyjaciół ze Szwecji.

W dniu 20 lutego 2018 roku kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu 3 osobową delegację nauczycieli z przedszkola Fantasia Förskola Fredristal z Helsingborga ze Szwecji. Nauczycielki  pracujące w naszym przedszkolu przygotowały  ciekawe zajęcia pokazowe korzystając z nowatorskich metod i form pracy z dzieckiem. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera. Podjęta współpraca między placówkami umożliwia poznawanie  systemów kształcenia w Szwecji i pozwala na wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Wizyta delegacji pracowników ze Słowacji

Po raz kolejny gościliśmy na terenie naszej placówki delegację pracowników z zaprzyjaźnionego przedszkola „Matierska Šzkola" ze Słowacji. Podczas spotkania wymieniliśmy się doświadczeniami nabytymi w pracy z wychowankami. Przybliżyliśmy gościom region Beskidu Żywieckiego poprzez wspólną wycieczkę do Chlebowej Chaty i uroki Bielska-Białej. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera.

20170616_135447_m.jpg 20170616_184819_m.jpg DSC_9758_m.JPG

Kolejna wizyta przyjaciół ze Szwecji

W dniach 8 - 9 września 2016 roku po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu 15 osobową delegację nauczycieli z przedszkola Fantasia Förskola Fredristal z Helsingborga ze Szwecji. Nauczycielki zaprezentowały ciekawe zajęcia z dziećmi, korzystając z nowatorskich metod i form pracy z dzieckiem. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera. Podjęta współpraca między placówkami daje nam możliwość poznania systemów kształcenia w krajach europejskich i pozwala na wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Współpraca z zagraniczną placówką przedszkolną Fantasia FÖrksola Fredrisdal z Helsingborga ze Szwecji

W dniach 3-4 grudnia 2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu delegację nauczycieli z przedszkola Fantasia FÖrksola Fredrisdal z Helsingborga ze Szwecji. W ramach wizyty goście poznali specyfikę pracy opiekuńczo- wychowawczo- kształcącej w naszej placówce uczestnicząc w zajęciach planowanych oraz zabawach dowolnych prowadzonych w poszczególnych grupach wiekowych. Nauczycielki zaprezentowały nowatorskie metody i formy pracy z wychowankiem. Współpraca międzynarodowa dała możliwość poznania systemów kształcenia i specyfiki pracy w krajach europejskich, pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz przyczyniła się do podnoszenia jakości pracy w naszej placówce.

CAM00602_m.jpg SAM_7741_m.JPG SAM_7779_m.JPG SAM_7797_m.JPG SAM_7850_m.JPG SAM_7855_m.JPG

Współpraca z zagraniczną placówką przedszkolną z Filakowa na Słowacji.

W czerwcu 2014 r. obchodziliśmy 10- lecie współpracy z zaprzyjaźnionym przedszkolem „Matierska Šzkola" na Słowacji. Gościliśmy wówczas delegację pracowników w naszym przedszkolu. Wspólnie bawiliśmy się na Festynie Rodzinnym z udziałem całej społeczności przedszkolnej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty z naszego miasta. Wspólnemu świętowaniu sprzyjały: piękna pogoda, wspaniałe nastroje, przyjaźń i życzliwość. Dziękujemy za ten wspaniały czas- liczymy na więcej.

DSC_0019_m.JPG 1302_DSC_0002_m.JPG DSC_0172_m.JPG DSC_1213_m.JPG DSC_9980_m.JPG

W czerwcu 2015 r. delegacja z naszego przedszkola gościła na Słowacji. Podczas wizyty w zaprzyjaźnionym przedszkolu „Matierska Šzkola" nasi przedstawiciele obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli, wymienili doświadczenia nabyte w pracy z wychowankami, poznali uroki miejscowości, w której mieści się przedszkole.

Współpraca ze Szkołą dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Góralówny.

"Murzyńskie jasełka" w wykonaniu ucznów szkoły

"Uroczystośc nadania imienia szkole"

Współpraca także z instytucjami lokalnymi:

Policja, poczta, piekarnia, Teatr Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej, Teatr "Skrzat" z Krakowa, Teatr "Ptak" z Bielska-Białej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej, Państwowa Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej.

Koncert muzyczny w wykonaniu nauczyciela i uczennicy szkoły muzycznej

"Kot w butach" w Teatrze Lalek Banialuka

"Teatr Skrzat" z Krakowa

"Teatr Ptak"

Spotkanie z policjantem

Wizyta na poczcie

Goście ze Szkoły Podstawowej nr 27

Spotkanie z weterynarzem

© 2010 Przedszkole nr 25 w Bielsku-Białej. Wykonanie strony a&r multimedia.