w Bielsku-Białej
e-mail: pm250mzo,bielsko,pl

Przyjaciele

Wizyta delegacji pracowników ze Słowacji

Po raz kolejny gościliśmy na terenie naszej placówki delegację pracowników z zaprzyjaźnionego przedszkola „Matierska Šzkola" ze Słowacji. Podczas spotkania wymieniliśmy się doświadczeniami nabytymi w pracy z wychowankami. Przybliżyliśmy gościom region Beskidu Żywieckiego poprzez wspólną wycieczkę do Chlebowej Chaty i uroki Bielska-Białej. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera.

20170616_135447_m.jpg 20170616_184819_m.jpg DSC_9758_m.JPG

Kolejna wizyta przyjaciół ze Szwecji

W dniach 8 - 9 września 2016 roku po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu 15 osobową delegację nauczycieli z przedszkola Fantasia Förskola Fredristal z Helsingborga ze Szwecji. Nauczycielki zaprezentowały ciekawe zajęcia z dziećmi, korzystając z nowatorskich metod i form pracy z dzieckiem. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera. Podjęta współpraca między placówkami daje nam możliwość poznania systemów kształcenia w krajach europejskich i pozwala na wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Współpraca z zagraniczną placówką przedszkolną Fantasia FÖrksola Fredrisdal z Helsingborga ze Szwecji

W dniach 3-4 grudnia 2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu delegację nauczycieli z przedszkola Fantasia FÖrksola Fredrisdal z Helsingborga ze Szwecji. W ramach wizyty goście poznali specyfikę pracy opiekuńczo- wychowawczo- kształcącej w naszej placówce uczestnicząc w zajęciach planowanych oraz zabawach dowolnych prowadzonych w poszczególnych grupach wiekowych. Nauczycielki zaprezentowały nowatorskie metody i formy pracy z wychowankiem. Współpraca międzynarodowa dała możliwość poznania systemów kształcenia i specyfiki pracy w krajach europejskich, pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz przyczyniła się do podnoszenia jakości pracy w naszej placówce.

CAM00602_m.jpg SAM_7741_m.JPG SAM_7779_m.JPG SAM_7797_m.JPG SAM_7850_m.JPG SAM_7855_m.JPG

Współpraca z zagraniczną placówką przedszkolną z Filakowa na Słowacji.

W czerwcu 2014 r. obchodziliśmy 10- lecie współpracy z zaprzyjaźnionym przedszkolem „Matierska Šzkola" na Słowacji. Gościliśmy wówczas delegację pracowników w naszym przedszkolu. Wspólnie bawiliśmy się na Festynie Rodzinnym z udziałem całej społeczności przedszkolnej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty z naszego miasta. Wspólnemu świętowaniu sprzyjały: piękna pogoda, wspaniałe nastroje, przyjaźń i życzliwość. Dziękujemy za ten wspaniały czas- liczymy na więcej.

DSC_0019_m.JPG 1302_DSC_0002_m.JPG DSC_0172_m.JPG DSC_1213_m.JPG DSC_9980_m.JPG

W czerwcu 2015 r. delegacja z naszego przedszkola gościła na Słowacji. Podczas wizyty w zaprzyjaźnionym przedszkolu „Matierska Šzkola" nasi przedstawiciele obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli, wymienili doświadczenia nabyte w pracy z wychowankami, poznali uroki miejscowości, w której mieści się przedszkole.

Współpraca ze Szkołą dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Góralówny.

"Murzyńskie jasełka" w wykonaniu ucznów szkoły

"Uroczystośc nadania imienia szkole"

Współpraca także z instytucjami lokalnymi:

Policja, poczta, piekarnia, Teatr Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej, Teatr "Skrzat" z Krakowa, Teatr "Ptak" z Bielska-Białej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Bielsku-Białej, Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej, Państwowa Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej.

Koncert muzyczny w wykonaniu nauczyciela i uczennicy szkoły muzycznej

"Kot w butach" w Teatrze Lalek Banialuka

"Teatr Skrzat" z Krakowa

"Teatr Ptak"

Spotkanie z policjantem

Wizyta na poczcie

Goście ze Szkoły Podstawowej nr 27

Spotkanie z weterynarzem

© 2010 Przedszkole nr 25 w Bielsku-Białej. Wykonanie strony a&r multimedia.